Stručno usavršavanje nastavnika/ca njemačkog jezika
Program „Kultura i jezik“ („Kultur und Sprache“).

U Zavodu za školstvo je 12. marta realizovan jednodnevni seminar za nastavnike/ce studente/kinje master studija njemačkog jezika, Program „Kultura i jezik“ („Kultur und Sprache“) austrijskog ministarstva obrazovanja, nauke i istraživanja. Seminar je organizovan u saradnji Austrijske ambasade sa Zavodom za školstvo i Filološkim fakultetom Univerziteta Crne Gore, a u sklopu tradicionalnih Austrijskih dana.

Tema seminara je bila: „Nastava jezika vođena principima – orijentacija na praksu”. Na početku obuke, učesnike/ce je pozdravila mr Gordana Tmušić Radulović, nadzornica za njemački jezik u Zavodu za školstvo. Prisutnima se obratila i Friesner Utte, konzulka u Austijskoj ambasadi.

Voditeljka seminara je bila Angela Visnecki (Visnecky), diplomirana pedagoškinja iz Beča sa višegodišnjim iskustvom u obrazovanju nastavnika/ca, Obuku je pohađalo 30 polaznika/ca.