I mart počeo intenzivnom realizacijom programa obuke
U orgamizaciji Zavoda za školstvo, tokom sedmice realizovano 6 seminara.

U organizaciji Zavoda za školstvo, i ove sedmice je realizovano više programa stručnog usavršavanja nastavnika.

Program obuke: “Ovladavanje matematičkim pojmovima u prvom ciklusu”, Kat. br. 228, PO 8.
Voditeljke: Budimirka Peruničić i Dejana Mijušković.
Ciljna grupa: vaspitači/ce i nastavnici/ce razredne nastave.
Cilj programa: ovladavanje matematičkim pojmovima u prvom ciklusu (teškoće u učenju matematike).
Organizatorka: mr Jasmina Đorđević.
Progam obuke: “Vještine komunikacije”, Kat. br. 306, Drugi programi.
Voditeljke: Vesna Krivčević i Andrijana Bogetić.
Cilj programa: razumjeti komunikaciju kao socijalnu interakciju i uočiti značaj uvažavanja različitosti u interkulturnoj komunikaciji, razumjeti uzroke i faze sukoba i faktore rješavanja sukoba u interkulturalnom okruženju.
Ciljna grupa: vaspitači/ce, nastavnici/ce osnovnih i srednjih škola, stručni saradnici/ce, direktori/ce i pomoćnici/ce direktora/ice.
Organizatorka: mr Jasmina Đorđević.

Program obuke: “Metode, pristupi i tehnike učenja engleskog jezika u vrtiću i prvom ciklusu osnovne škole”, Kat. br. 72, PO 2b.
Voditeljke: Milena Danilović i Đultena Bećirović.
Cilj programa: unapređenje nastave engleskog jezika u vrtiću i prvom ciklusu osnovne škole.
Ciljna grupa: nastavnici/ce engleskog jezika.
Organizatorka: mr Ljiljana Subotić.
Program obuke: “Instrumenti za identifikaciju i praćenje darovitih učenika/ca – kako nastavnicima olakšati rad sa ovom kategorijom učenika/ca”, Kat. br. 99, PO 3.
Voditeljke: Zorica Minić i Ana Ćalov Prelević.
Cilj programa: upoznati nastavnike/ce sa instrumentima za identifikaciju darovitih učenika/ca (ček liste), osobinama darovitih (kognitivne, emocionalne, socijalne), preporučenim načinom praćenja darovitih učenika/ca i rada sa njima.
Ciljna grupa: nastavnici/ce razredne i predmetne nastave, direktori/ce i stručni saradnici/ce.
Organizatorka: Ljiljana Ivanović.

Program obuke: “Razumijevanje adolescenata u učionici – uloga nastavnika”, Kat. br. 288, drugi program.
Voditelji: mr Sava Kovačević i mr Ivana Vujošević.
Ciljna grupa: nastavnici osnovnih i srednjih škola.
Cilj programa: obuka nastavnika sa akcentom na metodskom pristupu u polju uspostavljanja odnosa sa adolescentima u obrazovnom procesu koji će im omogućiti da ostvare svoje potencijale i postignu najbolje rezultate u skladu sa njima.
Organizatorka: mr Jasmina Đorđević.
Program obuke: “Razvijanje vještine pisanja u nastavi engleskog jezika”, Kat. br. 86, PO 2b.
Voditeljke: Zorka Radonjić i Ivana Radulović.
Ciljna grupa: nastavnici/ce engleskog jezika.
Cilj programa: unapređivanje stručnih kompetencija nastavnika/ca engleskog jezika kroz upoznavanje sa kreativnim i inovativnim načinima razvijanja vještine pisanja kod učenika/ca u mlađem i starijem uzrastu (prvi, drugi treći ciklus i srednja škola).
Organizatorka: mr Ljiljana Subotić.