Intenzivna realizacija programa stručnog usavršavanja

I prethodne  sedmice, u organizaciji Zavoda za školstvo, realizovani akreditovani programi stručnog usavršavanja nastavnika.

Program obuke: „Medijska pismenost kao ključna kompetencija u obrazovanje”, Kat. br. 258, PO 9.
Voditelji: Svetlana Jovetić Koprivica i Miroslav Minić.
Cilj programa: sticanje znanja iz oblasti medijske pismenosti, vještine dekonstruisanja medijskih poruka, pružanje najznačajnijih informacija i alata za provjeru istinitosti medijskih sadržaja
Ciljna grupa: nastavnici/ce osnovnih i srednjih škola, muzičkih i likovnih škola, vaspitači/ice u domovima učenika.
Organizatorka: Nataša Rašović.
Program obuke: „Film kao resurs u nastavi”, Kat. br. 24, PO 2a.
Voditelji: Miroslav Minić i Svetlana Jovetić Koprivica, gost Vuk Perović, filmski kritičar.
Cilj programa: unaprijediti pristup izučavanju različitih oblasti stručnog obrazovanja kroz multimedijalni pristup i razvijati sposobnost razumijevanja i tumačenja sinkretičkih sadržaja u animiranom, dokumentarnom, igranom filmu i propagandom video materijalu.
Ciljna grupa: nastavnici/ce društvene grupe predmeta u srednjim školama.
Organizatorka: Nataša Rašović.

Program obuke: „Kako poboljšati čitalačku pismenost kod učenika/ca osnovne i srednje škole: pojam, pristup i modeli”, Kat. br.253, PO 9.
Voditeljke: Biljana Vukmanović i Mirsada Šabotić.
Cilj programa: unapređivanje nastavničkih kompetencija u cilju poboljšanja čitalačke pismenosti učenika/ca kroz konkretne modele i primjenjiva rješenja.
Ciljna grupa: nastavnici/ce razredne i predmetne nastave osnovnih škola, profesori/ce srednjih škola, stručni saradnici/e, pomoćnici/ce direktora/ca i direktori/ce.
Organizatorka: Nataša Rašović.
Program obuke: „Škola kao resurs za prevenciju i suzbijanje govora mržnje”, radikalizma i nasilnog ekstremizma”, Kat. br. 122, PO 4.
Voditeljke: Katarina Vučinić Marković i Lidija Brnović.
Cilj programa: obuka nastavnika kako bi stekli kompetencije potrebne da kreiraju sveubuhvatne i održive programe školama u cilju prevencije i suzbijanja govora mržnje, radikalizma i nasilnog ekstremizma.
Ciljna grupa: nastavnici/ce osnovnih i srednjih škola, vaspitači/ce u domovima.
Organizatorka: mr Jasmina Đorđević.