Realizovana tri programa stručnog usavršavanja

Tokom ove sedmice, u organizaciji Zavoda za školstvo, realizovana su tri programa stručnog usavršavanja nastavnika.

Multimedijalni sadržaji u funkciji obrazovanja“ (voditeljke: Biljana Krivokapić i Mirka Popadić) – cilj programa je razvijanje i unapređivanje digitalnih kompetencija nastavnika kroz obuku za korišćenje slobodnog programa za kreiranje multimedijalnog sadržaja, kao jednog od značajnijih vizuelnih sredstava u nastavi.

Folklor u funkciji obrazovanja i psihofizičkog razvoja učenika“ (voditelji: mr Danijela Bokan i mr Mirsad Ademović) – cilj programa obuke je unapređivanje kompetencija nastavnika za podučavanje na kreativan način i bolje upoznavanje sa tradicionalnim igrama i pjesmama Crne Gore kako bi teme koje su predviđene programom što efikasnije bile obrađene kroz različite predmete.

Timovi u školama kao ključni faktor unapređenja rada škole – značaj, princip formiranja uloga i način rada timova“ (voditeljke: Sanja Janjić i mr Biljana Vukmanović) – cilj programa obuke je unapređivanje kompetencija nastavnika za rad u školskim timovima.

Organizatorke seminara: Ljiljana Ivanović, načelnica Odsjeka za KPR i Jasmina Đorđević, savjetnica u Odsjeku za KPR.