OBUKA DIREKTORA

1. Zbog čega nijesam pozvan/a na obuku direktora, iako su pozive dobili rukovodioci obrazovno-vaspitnih ustanova iz moje opštine.

ODGOVOR:

Od 2021. godine imenovan je veliki broj novih direktora/ica od strane ministra prosvjete, a Zavod za školstvo grupe za Obuku direktora koja se sastoji od šest dvodnevnih modula, pravi na osnovu spiska koji dobijamo od Ministarstva prosvjete.

Prije dobijanja informacije iz Ministarstva, ne pozivamo direktore na obuku.

2.Koje programe stručnog usavršavanja treba da pohađaju direktori obrazovno-vaspitnih ustanova?

ODGOVOR:

Nakon imenovanja za direktore obrazovno-vaspitne ustanove, rukovodioci škola/vrtića pohađaju obaveznu Obuku za direktore(šest modula), ali i druge obuke koje unapređuju njihove kompetencije iz oblasti rukovođenja. U rezimeu programa obuke naznačeno je kada su direktori/pomoćnici direktora ciljna grupa obuke.

Direktori imaju zakonsku obavezu da se relicenciraju kao i svi nastavnici na pet godina.