LICENCIRANJE I RELINCENCIRANJE

1.Šta je potrebno za obnavljanje licence?

ODGOVOR:

Licenciranje i relicenciranje nastavnika se sprovodi u skladu sa Pravilnikom o bližim uslovima, načinu i postupku izdavanja i obnavljanja dozvole za rad nastavniku, direktoru i pomoćniku direktora obrazovno-vaspitne ustanove.

Licenca se obnavlja ukoliko se uspješno završe akreditovani programi stručnog usavršavanja koji se nalaze u važećem Katalogu programa stručnog usavršavanja  Zavoda za školstvo /Centra za stručno obrazovanje koji je odobren od strane Nacioonalnog savjeta za obrazovanje. Akreditovani programi stručnog usavršavanja mogu biti  iz prioritetnih oblasti i drugih programa stručnog usavršavanja nastavnika. Za obnavljanje licence potrebno je ispuniti sljedeće zahtjeve:

· nastavnici koji realizuju predškolsko vaspitanje i obrazovanje, osnovno obrazovanje i vaspitanje, opšte srednje obrazovanje, vaspitanje i obrazovanje u resursnom centru i vaspitanje u domu učenika – 16 sati iz prioritetnih oblasti i 8 sati iz drugih programa – Katalog Zavoda za školstvo

·       nastavnici iz opšteobrazovnih predmeta u srednjim stručnim školama – 16 sati iz prioritetnih oblasti i 8 sati iz drugih programa – Katalog Zavoda za školstvo

·        nastavnici stručnih modula iz srednjih stručnih škola – 16 sati iz prioritetnih oblasti, 16 sati iz oblasti psihologije, pedagogije, metodike, didaktike, 8 sati iz drugih programa- Katalog Centra za stručno obrazovanje